Zielone Muzeum Wolności

Czuwaj!
W sobotę, 6 października na Błoniach (na wysokości Oleandrów) Muzeum Historyczne Miasta Krakowa organizuje „Zielone Muzeum Wolności” – wydarzenie plenerowe w hołdzie legionistom, bohaterom I wojny światowej, którzy w istotny sposób przyczynili się do odzyskania niepodległości w 1918 r. 
W programie wydarzenia coś dla siebie znajdą zarówno dorośli (m.in. wykłady, filmy dokumentalne, prezentacja pamiątek legionowych), jak i dzieci (czytanie bajki o Legionach Polskich, spacer edukacyjny). Odbędzie się też gra miejska „Werbunek”, podczas której uczestnicy wcielą się w ochotników, pragnących wstąpić w szeregi Legionów Polskich. Będzie można także posłuchać popołudniowego koncertu krakowskiej grupy Wicked Heads. Punktem kulminacyjnym wydarzenia będzie wypuszczenie w niebo 100 rozświetlonych balonów mających upamiętnić 100 rocznicę odzyskania niepodległości.