Biwak w Niepołomicach

Harcerze dawno nie relacjonowali wydarzeń z życia “Czarnych Stóp”, zatem pora nadrobić zaległości. W kwietniu odbył się nasz trzeci biwak. Z gromadą zuchową “Żółte Stópki” wybraliśmy się do Puszczy Niepołomickiej, by m.in. poznawać gatunki okolicznych zwierząt, roślin w wyjątkowej “Izbie Leśnej”. Z pracownikiem nadleśnictwa wyruszyliśmy też w knieje podsłuchiwać ptaki, utrwalać zasady zachowania (gra terenowa), bawić się i odpoczywać. Tradycyjnie nocowaliśmy w szkole, więc wieczór i poranek zajęły nam harcerskie zajęcia, samodzielne przygotowywanie posiłków oraz „łóżek”, zręczne pakowanie ekwipunku. Biwak nie może odbyć się bez harcerskiej służby, toteż kolejne przedpołudnie poświęciliśmy na porządkowanie zielonych okolic Zalewu Bagry. Oczywiście śmieci zostały posegregowane. Do domów wróciliśmy z pamiątkowymi dyplomami, nagrodami za wytrwałość i bagażem kolejnych doświadczeń.