WIGILIJNE SPOTKANIE ON LINE

22 grudnia roku pańskiego 2020 odbyło się spotkanie wigilijne uczniów i nauczycieli SPP. Było to niezwykłe i nietypowe spotkanie. Kierując się myślą, że przeszkody są po to, aby je pokonywać, My stanęliśmy na wysokości zadania – spotkaliśmy się online. Było pięknie, było cudnie. Było wzruszenie, była radość. Nasi Wspaniali i Wyjątkowi Uczniowie mogli posłuchać Naszych Wspaniałych i Wyjątkowych Nauczycieli. Pani Lucynka wodzirej z urodzenia i zamiłowania wyznaczała kierunki spotkania: sama opowiedziała nam o zwyczajach i tradycjach bożonarodzeniowych w Polsce. Pani Agnieszka Sz. zdradziła tajniki przypraw, a Pani Kasia – wypieków cukierniczych. Ponieważ ciastka lubią piękne otoczenie, to Pani Dorota R. nauczyła Nas jak wykonać piękne dekoracje świąteczne, a Pani Dorota O. – dekoracje choinkowe. A skąd choinka? – o jej pochodzeniu opowiedziała nam Pani Asia M. Jak choinka, to prezenty – jak je pięknie zapakować pokazała nam Pani Ela. A wszystko to przy cudownych dźwiękach kolęd przygotowanych przez Panią Grażynkę. Oczywiście Nasza Szkoła i Nasze Miasto ma swoją tradycję – szopkarstwo. O sukcesach i radości tworzenia tych pięknych dzieł opowiedziała nam Pani Ewelina. I żeby nie było, to Pani Iza „wezwała wszystkich do tablicy” – wspólnie rozwiązaliśmy krzyżówkę świąteczną. Pani Monika opowiedziała nam o narodzinach Jezusa a ksiądz Tomasz pobłogosławił.

Gwiazdką na choince były życzenia od dyrektora Stanisława Wydry. I My Wam życzymy miłości i radości w gronie rodzinnym, zdrowia i spełnienia marzeń na Nowy Rok 2021.