HISTORIA WOŚP W NASZEJ SZKOLE

Wspominamy 18, 19, 20 i 21 Finał WOŚP

Zasilamy E-skarbonką 29 Finału!

https://eskarbonka.wosp.org.pl/55gx22

Dzisiaj orkiestrowa podróż w czasie „dociera do stacji początkowej” historii WOŚP w naszym zespole szkół. Jest 2010 rok. Zainspirowana przez nauczycieli młodzież Uzupełniającego Liceum Ogólnokształcącego (w ZSS nr14) rozpoczyna działalność wolontariacką, angażując się w przedsięwzięcia 18 Finału. Uczennice i uczniowie, mimo niesprzyjającej aury, kwestują w centrum Krakowa. Na uśmiechniętych twarzach maluje się satysfakcja i radość z dobrze wykorzystanego weekendowego czasu. Akcję rokrocznie prowadzą też w szkole, gdzie wytrwale zbierają fundusze na cele medyczne w każdy czwartek i piątek – poprzedzające kolejne Finały.

Wydarzenia sprzed lat zostały zatrzymane na zdjęciach, tylko jak brzmią imiona, nazwiska uczniów, którzy już tak dawno zakończyli edukację i opuścili mury budynku na osiedlu Sportowym. Intensywne „ćwiczenia z przypominania” zakończyły się sukcesem pedagogów z LO.

W latach 2010-2014 na rzecz WOŚP bezinteresownie pracowali: Iwonka Niemiec, Natalia Socha, Lucynka Florczak, Kinga Kumorek, Kasia Latawiec, Mariusz Zemanek, Kamil Mroczkowski, Kasia Szczurek, Małgosia Frączek, Łukasz Kapusta, Renia Spytkowska, Piotr Sobota, Bohdan Gez, Arleta Ball, Wiola Gzyl, Tomek Kunachowicz, Kasia Dworczyk i Paulinka Klosak.

W stronę wymienionych osób ślemy serdeczne facebookowe pozdrowienia. Może powiadomione przez kolegów, którzy śledzą stronę naszej szkoły, odnajdą ten post, by też oddać się orkiestrowym wspomnieniom.